CU 352

Jesteś tutaj

CU 352

Sterownik CU 352 jest nowoczesnym i elastycznym modułem kontrolera umożliwiającym monitorowanie i sterowanie sześcioma identycznymi pompami oraz pompą pilotową. Jednostka CU 352 jest integralną cześcią zestawu podnoszenia ciśnienia Grundfos Hydro MPC oraz systemu Control MPC.

Sterownik CU 352 może sterować maksymalnie sześcioma pompami połączonymi równolegle, regulując prędkość każdej z nich, aby uzyskać optymalne warunki pracy zestawu pompowego.

Cechy

Funkcja ciśnienia proporcjonalnego

Poprzez ciągłe dostosowanie prędkości pompy do zapotrzebowania przepływu, wymagane ciśnienie jest utrzymywane na stałym poziomie.  To zapewnia użytkownikom najwyższy komfort o każdej porze. Uruchamianie, zatrzymywanie i regulacja wydajności pomp odbywa się w sposób, który minimalizuje skoki ciśnienia i chroni siec wodociągową przed uderzeniami hydraulicznymi. Funkcja ta wpływa też korzystnie na zużycie energii oraz zmniejsza straty wody.

Łatwy w obsłudze

Jeden z najbardziej zaawansowanych sterowników na rynku nie musi być skomplikowany w obsłudze. CU 352 jest wyposażony w duży, kolorowy ekran, który komunikuje się z użytkownikiem za pomocą zwykłego tekstu, oraz intuicyjnych ikon. Wbudowany kreator rozruchu pozwala na szybką konfigurację wszystkich dostępnych funkcji dostępnych w łatwy sposób poprzez wbudowaną i podświetlaną klawiaturę użytkownika.

Redukcja zużycia energii

Nawet korzystanie z najlepszych pomp i sprawnych energetycznie silników nie gwarantuje niskiego zużycia energii. Możliwość wyboru najbardziej optymalnej liczby pracujących pomp i ciągłe działania optymalizujące zużycie energii są równie ważne. CU 352 wykorzystuje dane charakterystyki pomp w celu określenia najbardziej efektywnej prędkości i liczby pomp, aby uzyskać prace zestawu pompowego w punkcie najwyższej sprawności układu.

Monitoring

CU 352 zawiera funkcję logera, który umożliwia monitorowanie wydajności systemu. Zapisane dane mogą być wyświetlane na dużym kolorowym ekranie lub eksportowane do komputera w celu dalszej analizy. Monitorowanie wszystkich parametrów pracy umożliwia wcześniejsze reagowanie na awarie przed wystąpieniem istotnych uszkodzeń spowodowanych np. przez pęknięcie rury ...

Komunikacja

Sterownik CU 352 umożliwia komunikację w wielu standardowych protokołach za pośrednictwem opcjonalnych kart komunikacyjnych.
Ale poza tym, posiada także wbudowany port Ethernet umożliwiający dostęp do opcji sterownika za pomocą przeglądarki internetowej.
W ten sposób jest możliwe sprawdzenie statusu urządzeń oraz modyfikacje ustawień sterownika. Co więcej kontroler może być wyposażony w moduł komunikacji GRM do rejestrowania i monitorowania poprzez sieć komórkową.

Podstawowe funkcje:

  • Regulacja kaskadowa do 6 pomp
  • 22 różnych języków wyświetlania
  • 3 wejścia analogowe (może być rozbudowane)
  • 2 wyjścia cyfrowe (może być rozbudowane)
  • 3 wejścia cyfrowe (może być rozbudowane)
  • Magistrala GENIbus do komunikacji z pompami
  • Kontrola systemów E, EC, F i S