Systemy ppoż. NKF zgodne z EN

Jesteś tutaj

Systemy ppoż. NKF zgodne z EN

NBF jest pompą z wlotem osiowym do stosowania jako pompa tryskaczowa. NBF to pompy z krótkim sprzęgłem, a NKF są pompami z długim sprzęgłem.

Na zespół przeciwpożarowy NKF składa się pompa z wlotem osiowym, NBF lub NKF, połączona ze sprzęgłem i członem napędowym, którym może być silnik elektryczny lub diesel, zespolone ze sobą na ramie podstawy.

Jako model KOMPAKTOWY można zamawiać pompy z pewnymi typami silników elektrycznych (włącznie z szafą sterowniczą zabudowaną na ramie podstawy).

Zespoły NKF napędzane silnikiem diesla. Szafa sterownicza zawsze stanowi część zespołu.

Materiały

Materiały zastosowane w pompach spełniają wymagania norm EN 12845 i prEN12259-12, a mianowicie:

  • Wirnik i pierścienie uszczelniające wykonane są z brązu
  • Części omywane wodą, takie jak wał, podkładki i nakrętki, wykonane są ze stali nierdzewnej
  • Korpusy wykonane są z żeliwa

Szafa sterownicza

Grundfos oferuje kompletną, zmontowaną fabrycznie, szafę sterowniczą w obudowie z blachy stalowej, do zawieszenia na ścianie lub ustawienia oddzielnie. Szafa sterownicza spełnia wymagania normy EN 12845. Szafa sterownicza pomp napędzanych silnikiem diesla jest zawsze montowana na ramie podstawy.

Silnik elektryczny

Silnik elektryczny to jeden z silników MG lub MMG spełniających miejscowe normy dla silników elektrycznych. Począwszy od 16 lipca 2011 silnikami używanymi w Europie będą silniki klasy IE2 = EFF 1.

Silnik Diesla

Silnik wysokoprężny może pracować nieprzerwanie przy pełnym obciążeniu, na danej wysokości położenia, z mocą znamionową zgodną z normą ISO 3046-1: 1986. Pompa osiąga pełną roboczą prędkość obrotową w ciągu 15 sekund; silnik można uruchomić przy temperaturze otoczenia 5°C.

Każdy skompletowany zespół silnik-pompa jest testowany, przy znamionowym natężeniu przepływu, na stoisku do prób producenta przez przynajmniej 1.5 godziny, a wyniki są zapisane w certyfikacie badania.

Zastosowania

Zespoły przeciwpożarowe firmy Grundfos są przeznaczone do użycia w urządzeniach zwalczających pożary do zasilania wodą bębnów węży pożarniczych, hydrantów przeciwpożarowych lub instalacji tryskaczowych.

Cechy i zalety

  • Pompy wykonane są zgodnie z normami EN12845 i PrEN12259-12
  • Napęd silnikiem elektrycznym lub dieslowskim
  • Konstrukcja o najwyższej funkcjonalności i niezawodności działania
  • Prosty montaż i łatwa konserwacja
  • Kompaktowa konstrukcja
  • Indywidualne i niezawodne rozwiązania
  • Najszerszy zakres od jednego dostawcy